Loading...

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając tort weselny

Niektórzy trzymają się tradycji i czekają do północy, inni przekładają to na wcześniejszą godzinę, tak żeby wszyscy goście byli jeszcze obecni. Jedno jest pewne – nie ma wesela bez krojenia tortu weselnego.

Przygotowując tak duże przyjęcie, właściwa organizacja pracy jest podstawą sukcesu. Żeby uniknąć dodatkowego stresu, warto wiedzieć o czym trzeba pamiętać, planując zamówienie wymarzonego tortu. Dowiedz się, jakie 3 punkty znajdą się na Twojej liście rzeczy do załatwienia w cukierni przed zbliżającym się weselem.

Wybierz cukiernie z doświadczeniem

Poszukiwanie idealnego cukiernika bądź cukierni może być przytłaczające ze względu na ich liczne występowanie w miastach. Szukając cukierników, którym chce się powierzyć realizację własnego tortu weselnego, najlepiej skupić się tylko na tych, którzy specjalizują się w przygotowywaniu ciast na tego typu przyjęcia. Jakość wykonania będzie odgrywać znaczącą rolę! Przecież nikt nie chce, żeby tort rozpadł się przy pierwszym wbiciu noża.

Niektóre cukiernie, takie jak np. cukiernia Williams w Lublinie, na swojej stronie internetowej udostępniają katalog tortów. Dzięki temu już na etapie wstępnego researchu klienci mogą zapoznać się z oferowanymi smakami.

Pamiętaj o umówieniu się na degustację i rezerwacji terminu

Wielbiciele słodkości będą zachwyceni tym punktem przygotowań. Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do smaku tortu, umówcie się na degustację. Cukiernik przygotuje małe porcje z wielu rodzajów ciast, dzięki czemu z pełną świadomością wybierzecie ten, który najbardziej Wam odpowiada. Doświadczeni profesjonaliści wiedzą, co jest najpopularniejszym i najbezpieczniejszym wyborem, dlatego w razie jakichkolwiek dylematów mogą Wam pomóc drobną sugestią.

Bardzo ważne jest to, żeby nie odkładać całego procesu na ostatni moment. Sezon weselny skutecznie wypełnia grafiki pracowników branż zajmujących się przygotowywaniem imprez okolicznościowych, dlatego im wcześniej zdecydujecie się na konkretny smak i rozmiar ciasta, tym lepiej. Optymalny czas na złożenie zamówienia waha się od 3 do 1 miesiąca przed datą wesela.

Zapoznaj się z cennikiem i czynnikami wpływającymi na ostateczny koszt

Możliwe, że spoglądając na cennik tortów pierwszy raz w życiu, będziesz zaskoczony cenami, które zobaczysz. Na ich wysokość wpływa jednak sporo kwestii.

Zamawiając tort na wesele, ważne jest, aby dokładnie znać liczbę gości. Ta informacja pozwala na optymalny dobór wielkości tortu, co bezpośrednio wpływa na dostosowanie oferty. Zróżnicowanie w cenach odzwierciedla różnorodność potrzeb i możliwości, od małych, intymnych ceremonii po wielkie, okazałe świętowania 

  • Przyjęcia do 50 osób mogą cieszyć się wyborem tortów, które łączą w sobie smak i elegancję.

  • Uroczystości z listą do 100 gości umożliwiają eksplorację tortów o większych rozmiarach, które zaskakują detalem i bogactwem smaków.

  • Wesela do 200 osób otwierają przed parą młodą możliwość wyboru tortów spektakularnych, stanowiących punkt centralny celebracji.

  • Wydarzenia z ponad 200 gośćmi wymagają indywidualnego podejścia, co pozwala na stworzenie unikalnych, personalizowanych tortów, które odzwierciedlają charakter i skalę wydarzenia.

Waga tortu – rodzaj ciasta i kremu

Na wagę całego ciasta wpływ ma nie tylko ilość porcji, na którą ma go wystarczyć, ale przede wszystkim rodzaj ciasta i kremu. Lekki biszkopt z bitą śmietaną z pewnością będzie tańszą alternatywą ciasta z podstawą brownie i kremem mascarpone. Nie bez znaczenia pozostaje kwestia ewentualnych owoców i orzechów. Ich ceny reguluje zwykle pora roku oraz forma podania (owoce surowe, dżemy, frużeliny, crunch itp.).

Design

Kreatywność cukierników nie zna granic, a zakłady prześcigają się w coraz bardziej szalonych koncepcjach na formę i dekoracje ciasta. Każdy marzy o tym, żeby wszystkie szczegóły były spójne i dopasowane, dlatego zastanów się, jakie elementy dekoracyjne nadadzą odpowiedniego charakteru tortowi i które mieszczą się w ramach ustalonego budżetu. Najczęstszymi wyborami są świeże kwiaty i figurki cukrowe, ale nie brakuje bardziej ekstrawaganckich pomysłów, takich jak przezroczyste piętra, brokaty, czy oryginalne kształty ciasta.

Znając już kluczowe kwestie dotyczące wyboru tortu weselnego, możesz w pełni świadomie wpisać ich realizację w planer ślubny. Zajmij się tym odpowiednio wcześnie, żeby podczas zabawy wraz z gośćmi cieszyć się pięknym i smacznym ciastem! Powodzenia, baw się świetnie!

Materiał zewnętrzny

Posted in: Dom
Upieczmy.pl

Blog kulinarny

Polecamy

Jak w pełni wykorzystać Instant Pot

Jak w pełni wykorzystać Instant Pot

Posiadanie Instant Pot to prawdziwa rewolucja w kuchni. To nie tylko kolejny sprzęt, ale prawdziwy multitool, który może zastąpić kilka...

Czym jest BMI? Jak je obliczać i poprawić?

Czym jest BMI? Jak je obliczać i poprawić?

Wprowadzenie do znaczenia BMI Zdrowy styl życia zyskuje na popularności, podkreślając wagę dbałości o kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. W...

Upiecz potrawy i przedłuż ich świeżość, korzystając z folii aluminiowej

Upiecz potrawy i przedłuż ich świeżość, korzystając z folii aluminiowej

Nazywana często „sreberkiem” folia aluminiowa zdobyła ogromną popularność w kuchni. Nie wszyscy jej użytkownicy zdają sobie jednak sprawę z tego,...

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając tort weselny

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając tort weselny

Niektórzy trzymają się tradycji i czekają do północy, inni przekładają to na wcześniejszą godzinę, tak żeby wszyscy goście byli jeszcze...

Jakie słodycze wybrać na prezent dla klientów? Sprawdzone propozycje

Jakie słodycze wybrać na prezent dla klientów? Sprawdzone propozycje

Drobne upominki dla klientów pomagają budować partnerskie relacje na długi czas. Klienci, którzy czują się doceniani, chętniej wracają, by dokonać...