Loading...

Młynki stołowe do przypraw oraz inne przydatne akcesoria gastronomiczne

Urządzenia gastronomiczne, meble, innowacyjne sprzęty i maszyny to nie wszystko, co powinno znaleźć się w profesjonalnym lokalu gastronomicznym. Ważnym elementem wyposażenia są również przydatne i niezawodne akcesoria, które nie tylko usprawniają codzienną pracę, lecz także świetnie wyglądają.

Idealnym przykładem są młynki stołowe do przypraw, które są dostępne na rynku w wielu ciekawych wariantach. Te niewielkie urządzenia umożliwiają precyzyjne i dokładne mielenie przypraw, co pozwala wydobyć z nich jeszcze więcej smaku i aromatu! Dostępne są młynki zarówno w wersji manualnej, jak i elektrycznej – dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Są wygodne, ergonomiczne i z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Do czego służy młynek koloidalny?

Innym ciekawym urządzeniem, które pomoże Ci utrzymać porządek w miejscu pracy oraz zorganizować przestrzeń kuchenną, jest młynek koloidalny. Określa się go również mianem rozdrabniacza zlewozmywakowego, gdyż to właśnie w tym miejscu montuje się to akcesorium. Produkt idealnie sprawdzi się w profesjonalnych lokalach i punktach gastronomicznych, które każdego dnia generują duże ilości odpadów organicznych. Dotyczy to zarówno resztek, które trafiają z powrotem do kuchni, jak i pozostałości warzyw i owoców, które nie nadają się do spożycia.

Młynki koloidalne sprawiają, że w zlewie nie gromadzą się resztki jedzenia, a co za tym idzie, istnieje dużo mniejsze ryzyko, że zatkają się rury odpływowe. Dodatkowo to rozwiązanie pozwala na pozbycie się nadmiernej ilości odpadków, co z pewnością docenisz zwłaszcza latem, gdy jedzenie przez bardzo wysokie temperatury znacznie szybciej się psuje i zaczyna wydzielać nieprzyjemne zapachy.

Gadżet, który warto mieć – stalki do ostrzenia noży

Stalki do noży to z kolei gadżety, które pozwolą Ci utrzymać wszystkie noże, tasaki i inne ostre narzędzia w idealnym stanie. Noże, które każdego dnia wykorzystujemy podczas pracy w kuchni, bardzo szybko się tępią i tracą swoją ostrość. Dzięki stalkom możemy je regularnie ostrzyć, a produkty skonstruowane są w taki sposób, że nie zaburzają pierwotnego kąta, który został nadany nożom przez producenta.

Stalki do noży są dostępne w wielu wariantach, wyróżniamy m.in. produkty ceramiczne, stalowe oraz diamentowe. To, na jakie akcesorium się zdecydujesz, jest uzależnione wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto zainwestować w chochle kuchenne?

Chochle kuchenne to wbrew pozorom bardzo potrzebne akcesoria gastronomiczne, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Te produkty umożliwiają precyzyjne nalewanie zup lub sosów, ale również nakładanie sypkich produktów, takich jak ryż czy kasza. Są uniwersalne i wielofunkcyjne, a dodatkowo dostępne w wielu wariantach.

Na szczególną uwagę zasługują chochle do zupy, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to materiał, który może być myty w zmywarkach gastronomicznych. Wykazuje również właściwości antykorozyjne – oznacza to, że jest odporny na działanie niskich i wysokich temperatur, urazy mechaniczne, stłuczenia oraz inne czynniki zewnętrzne. Chochle kuchenne można kupić w wielu rozmiarach.

Dozownik do sosów – zadbaj o wygodę i komfort swoich klientów!

Ostatnim gadżetem, o którym nie moglibyśmy nie wspomnieć w tym artykule, jest dozownik do sosów. Ten produkt nazywany jest również dyspenserem kuchennym, a zastosowanie znajdzie w każdej restauracji, barze, barach mlecznych, stołówkach czy lokalach typu fast food. Akcesorium umożliwia niezwykle dokładne dozowanie sosów, jest wygodne w obsłudze, poręczne i ergonomiczne.

Dozownik do sosów można kupić w wielu rozmiarach, dzięki czemu z pewnością wybierzemy model, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Dostępne są zarówno dyspensery wykonane z plastiku, które są tanie, ale niestety mniej wytrzymałe, jak i dozowniki metalowe, które z pewnością posłużą Ci przez wiele lat. Niektóre z nich zostały dodatkowo wyposażone w specjalną pompkę, która ułatwia nakładanie sosu.

Posted in: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Upieczmy.pl

Blog kulinarny

Polecamy

Chemia gospodarcza z górnej półki – warto wybrać się na udane zakupy online

Chemia gospodarcza z górnej półki – warto wybrać się na udane zakupy online

Chemia gospodarcza towarzyszy nam praktycznie na każdym kroku. Warto mieć zawsze pod ręką gotowy do użycia preparat, taki jak np.:...

Dania z prawdziwego włoskiego makaronu Calamarata

Dania z prawdziwego włoskiego makaronu Calamarata

Dania kuchni włoskiej są w naszym kraju bardzo lubiane i często wybierane. W szczególności jeśli chodzi o różnego rodzaju makarony,...

Młynki stołowe do przypraw oraz inne przydatne akcesoria gastronomiczne

Młynki stołowe do przypraw oraz inne przydatne akcesoria gastronomiczne

Urządzenia gastronomiczne, meble, innowacyjne sprzęty i maszyny to nie wszystko, co powinno znaleźć się w profesjonalnym lokalu gastronomicznym. Ważnym elementem...

Do czego służy frytownica gastronomiczna?

Do czego służy frytownica gastronomiczna?

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie lokalu gastronomicznego bez frytownicy. To właśnie przy użyciu tego urządzenia możemy przygotować przepyszne frytki. Chyba każdy...

KSYLITOL FIŃSKI – WYSOKIEJ JAKOŚCI ALTERNATYWA DLA CUKRU

KSYLITOL FIŃSKI – WYSOKIEJ JAKOŚCI ALTERNATYWA DLA CUKRU

Ksylitol nazywany cukrem brzozowym należy do grupy alkoholi cukrowych. Jest on chętnie stosowany nie tylko ze względu na właściwości słodzące,...