Loading...

Młynki stołowe do przypraw oraz inne przydatne akcesoria gastronomiczne

Urządzenia gastronomiczne, meble, innowacyjne sprzęty i maszyny to nie wszystko, co powinno znaleźć się w profesjonalnym lokalu gastronomicznym. Ważnym elementem wyposażenia są również przydatne i niezawodne akcesoria, które nie tylko usprawniają codzienną pracę, lecz także świetnie wyglądają.

Idealnym przykładem są młynki stołowe do przypraw, które są dostępne na rynku w wielu ciekawych wariantach. Te niewielkie urządzenia umożliwiają precyzyjne i dokładne mielenie przypraw, co pozwala wydobyć z nich jeszcze więcej smaku i aromatu! Dostępne są młynki zarówno w wersji manualnej, jak i elektrycznej – dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. Są wygodne, ergonomiczne i z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Do czego służy młynek koloidalny?

Innym ciekawym urządzeniem, które pomoże Ci utrzymać porządek w miejscu pracy oraz zorganizować przestrzeń kuchenną, jest młynek koloidalny. Określa się go również mianem rozdrabniacza zlewozmywakowego, gdyż to właśnie w tym miejscu montuje się to akcesorium. Produkt idealnie sprawdzi się w profesjonalnych lokalach i punktach gastronomicznych, które każdego dnia generują duże ilości odpadów organicznych. Dotyczy to zarówno resztek, które trafiają z powrotem do kuchni, jak i pozostałości warzyw i owoców, które nie nadają się do spożycia.

Młynki koloidalne sprawiają, że w zlewie nie gromadzą się resztki jedzenia, a co za tym idzie, istnieje dużo mniejsze ryzyko, że zatkają się rury odpływowe. Dodatkowo to rozwiązanie pozwala na pozbycie się nadmiernej ilości odpadków, co z pewnością docenisz zwłaszcza latem, gdy jedzenie przez bardzo wysokie temperatury znacznie szybciej się psuje i zaczyna wydzielać nieprzyjemne zapachy.

Gadżet, który warto mieć – stalki do ostrzenia noży

Stalki do noży to z kolei gadżety, które pozwolą Ci utrzymać wszystkie noże, tasaki i inne ostre narzędzia w idealnym stanie. Noże, które każdego dnia wykorzystujemy podczas pracy w kuchni, bardzo szybko się tępią i tracą swoją ostrość. Dzięki stalkom możemy je regularnie ostrzyć, a produkty skonstruowane są w taki sposób, że nie zaburzają pierwotnego kąta, który został nadany nożom przez producenta.

Stalki do noży są dostępne w wielu wariantach, wyróżniamy m.in. produkty ceramiczne, stalowe oraz diamentowe. To, na jakie akcesorium się zdecydujesz, jest uzależnione wyłącznie od Twoich indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto zainwestować w chochle kuchenne?

Chochle kuchenne to wbrew pozorom bardzo potrzebne akcesoria gastronomiczne, których nie może zabraknąć w żadnej kuchni. Te produkty umożliwiają precyzyjne nalewanie zup lub sosów, ale również nakładanie sypkich produktów, takich jak ryż czy kasza. Są uniwersalne i wielofunkcyjne, a dodatkowo dostępne w wielu wariantach.

Na szczególną uwagę zasługują chochle do zupy, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Jest to materiał, który może być myty w zmywarkach gastronomicznych. Wykazuje również właściwości antykorozyjne – oznacza to, że jest odporny na działanie niskich i wysokich temperatur, urazy mechaniczne, stłuczenia oraz inne czynniki zewnętrzne. Chochle kuchenne można kupić w wielu rozmiarach.

Dozownik do sosów – zadbaj o wygodę i komfort swoich klientów!

Ostatnim gadżetem, o którym nie moglibyśmy nie wspomnieć w tym artykule, jest dozownik do sosów. Ten produkt nazywany jest również dyspenserem kuchennym, a zastosowanie znajdzie w każdej restauracji, barze, barach mlecznych, stołówkach czy lokalach typu fast food. Akcesorium umożliwia niezwykle dokładne dozowanie sosów, jest wygodne w obsłudze, poręczne i ergonomiczne.

Dozownik do sosów można kupić w wielu rozmiarach, dzięki czemu z pewnością wybierzemy model, który będzie dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Dostępne są zarówno dyspensery wykonane z plastiku, które są tanie, ale niestety mniej wytrzymałe, jak i dozowniki metalowe, które z pewnością posłużą Ci przez wiele lat. Niektóre z nich zostały dodatkowo wyposażone w specjalną pompkę, która ułatwia nakładanie sosu.

Posted in: Dom
Upieczmy.pl

Blog kulinarny

Polecamy

Jak w pełni wykorzystać Instant Pot

Jak w pełni wykorzystać Instant Pot

Posiadanie Instant Pot to prawdziwa rewolucja w kuchni. To nie tylko kolejny sprzęt, ale prawdziwy multitool, który może zastąpić kilka...

Czym jest BMI? Jak je obliczać i poprawić?

Czym jest BMI? Jak je obliczać i poprawić?

Wprowadzenie do znaczenia BMI Zdrowy styl życia zyskuje na popularności, podkreślając wagę dbałości o kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. W...

Upiecz potrawy i przedłuż ich świeżość, korzystając z folii aluminiowej

Upiecz potrawy i przedłuż ich świeżość, korzystając z folii aluminiowej

Nazywana często „sreberkiem” folia aluminiowa zdobyła ogromną popularność w kuchni. Nie wszyscy jej użytkownicy zdają sobie jednak sprawę z tego,...

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając tort weselny

3 rzeczy, o których musisz pamiętać, wybierając tort weselny

Niektórzy trzymają się tradycji i czekają do północy, inni przekładają to na wcześniejszą godzinę, tak żeby wszyscy goście byli jeszcze...

Jakie słodycze wybrać na prezent dla klientów? Sprawdzone propozycje

Jakie słodycze wybrać na prezent dla klientów? Sprawdzone propozycje

Drobne upominki dla klientów pomagają budować partnerskie relacje na długi czas. Klienci, którzy czują się doceniani, chętniej wracają, by dokonać...